Türkiye Karate Federasyonu Başkan Adayı

HÜSEYİN AKDEMİR

 

 

 

 

1973 Trabzon doğumludur. İlk ve orta öğrenimini takiben üniversite eğitimini de İstanbul’ da tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi Diş Protez Bölümünü 1. lik ile bitirmiştir. 2001 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi, İşletme Bölümü, Muhasebe ve Finans alanında lisans eğitimini tamamlamıştır. Halen İstanbul Ticaret Üniversitesi ’nde Muhasebe Denetim alanında yüksek lisansına devam etmektedir.

1994 - 1997 yılları arasında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ ne bağlı İsbak A.Ş. de yönetici olarak çalışmıştır. 1997 - 2007 yılları arasında Asfalt A.Ş., İston A.Ş. Ağaç A.Ş., Beşiktaş ve Bahçelievler Belediyesi kurumlarının park, bahçe ve çevre düzenlemesi ile inşaat ve taahhüt işleri yapmıştır. Profesyonel iş hayatını 2006 yılından bu yana eş zamanlı olarak Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir olarak sürdürmektedir.

Bahçelievler Belediye Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği, Başkan Yardımcılığı ve Asbaşkanlık; Öncü Gençlik ve Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyeliği ve Asbaşkanlık görevlerinde bulunmuştur.

1981 yılından beri Karate sporu ve camiasının içinde aktif olarak bulunmaktadır. Sensei Hüseyin Küçük Hoca’ nın yanında başladığı karate spor hayatı, Sensei Recep Onat Hoca ile devam etmiştir. Katıldığı bölgesel ve ulusal müsabakalarda çeşitli dereceler elde etmiştir. Karate sporuna, 1999 yılından itibaren antrenör, 2001 yılından itibaren hakem olarak hizmete devam etmektedir. Bu gün 3. kademe antrenör ve 6. dan belgesine sahiptir.

2015 yılında Kata ve Kumite kategorilerinde aynı anda Avrupa hakemlik derecesi alan ilk Türk Hakemi olmuştur. 2016 yılından bu yana Dünya Hakemi unvanı ile Avrupa ve Dünya şampiyonalarında ülkemizi temsil etmektedir. Bu gün Avrupa ve Dünya Kata ve Kumite A klasman hakemlik derecesine sahiptir.

2008 yılında seçildiği Türkiye Karate Federasyonu Denetim Kurulu üyeliğine, son döneminde Denetim Kurulu Başkanı olarak devam etmektedir. Aynı zamanda 2008 yılından bu yana Türkiye Karate Federasyonu Merkez Hakem Kurulu üyesidir. Ayrıca 2015 yılından bu yana İstanbul İl Hakem Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

2014 yılından bu yana İstanbul Karate İl Tertip Komitesinde gerçekleştirdiği faaliyetler ile İstanbul Karatesine altın çağını yaşatmıştır.

İngilizce bilen Hüseyin Akdemir, evli ve üç erkek, bir kız evlat babasıdır.

Web Tasarım Sapka.org   ©